Pokud jste alespoň jednou navštívili letiště, jistě víte, jak to na něm vypadá. Někteří lidé při čekání na odlet popíjejí kávu v kavárně, jiní pracují na počítači a další odpočívají nebo dokonce spí. A právě na spaní na letišti se v dnešním článku zaměříme. Pokud se z jakéhokoliv důvodu zpozdí let, uvíznete na letišti kvůli dlouhému mezipřistání a nebude se vám zrovna chtít hledat nějaký hotel, kde si budete moci odpočinout, vyplatí se znát několik pravidel, díky kterým zvládnete přenocovat na letišti.
· Porozhlédněte se po letišti už dopředu
Než se rozhodnete takový výlet vůbec absolvovat, předem se informujte, jak to na daném letišti vlastně chodí. Jestli zde vůbec můžete přenocovat, zda se na noc například letiště neuzavírá a jestli máte možnost, kde byste se mohli v případě nutnosti vysprchovat. Podívejte se na stránky daného letiště, a přečtěte si zkušenosti ostatních cestující. Na letiště pak zkuste dorazit s předstihem, jinak na vás už žádné volné místo nezbyde a vy budete muset přenocovat na zemi.
· Vždy mějte v záloze druhou variantu
Může se stát, že vás ochranka nebude chtít v letišním terminálu nechat přespat nebo se bude různě vyptávat, proč spíte tady a ne na hotelu. Vždy si tedy vymyslete dojemný pohled a utrápený výraz a především náhradní variantu, pokud přespání na letišti selže. Ať nejste nakonec překvapení, až budete muset strávit mrazivou noc před budovou letiště.
· Vhodné místo pro spánek
Pokud přeci jenom plánujete noc na letiště, je potřeba vybrat vhodné místo, kde vás nebude nikdo rušit. Lépe se vám bude usínat za pasovou kontrolou, kde přeci jenom nebývá takový šrumec. Na druhou stranu, pokud zůstane v uzavřené části letiště, nebudete mít možnost vylézt si na chvilku ven a nadýchat se čerstvého vzduchu. Vždy buďte při spaní obezřetní, aby vás někdo během nočního šlofíka neobral.